O mnie

Łukasz Molak, 41 lat – żonaty, ojciec trzech córek. Od 1989 roku mieszkam w Bolesławcu. Od ponad roku razem moją Żoną pełnimy również funkcję rodziny zastępczej dla 7-letniego chłopca. Rodzina jest moim największym życiowym wyzwaniem, a zarazem najcenniejszym skarbem. Dodaje mi sił, aby sprostać wyzwaniom, jakie stawia przede mną życie. Bez tego wszelkie istotne działania nigdy by nie zaistniały.

Radny Miasta Bolesławiec VII, VIII i IX kadencji. Staram się aktywnie wpływać na rozwój i funkcjonowanie naszego miasta. Jestem społecznikiem, który z głęboką pasją i zaangażowaniem skupia się na życiu naszego miasta i jego mieszkańców.

Moim celem jest stworzenie środowiska, w którym każdy czuje się wysłuchany i doceniony, gdzie każdy ma wpływ na decyzje dotyczące jego otoczenia. Pragnę, aby Bolesławiec był miejscem, w którym mieszkańcy czują się bezpiecznie, są dumni ze swojego miasta i aktywnie uczestniczą w jego życiu. Chcę skupić się na inicjatywach wspierających edukację, kulturę, sport i rekreację, a także na programach społecznych, które pomogą w rozwiązywaniu lokalnych problemów.

14489772_1207547605969984_1494908900_o

Przez lata mojej działalności społecznej udało mi się zbudować silne relacje z mieszkańcami naszego miasta, słuchając ich historii, rozumiejąc ich problemy i dzieląc ich radości, a bywa, że i troski. Wierzę, że moje doświadczenie i bliskość z ludźmi stanowią fundament, na którym możemy budować lepsze jutro dla Bolesławca.

Zawodowo i społecznie spełniam się w bezpośredniej pracy z ludźmi. Działam zawsze w gronie oddanych mi osób, do których mam zaufanie i którymi potrafię kierować. Zarówno organizacja jednego z największych Marszów w historii miasta, koncerty zespołów Proletariat, Luxtorpeda, Armia, Malchus w specyficznym klimacie Teatru Starego, Święto Rodziny, Zabawy Andrzejkowe i Sylwestrowe, Zabawy Karnawałowe dla dzieci, Festyny Parafialne, Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, m, które na stałe wpisały się w krajobraz Bolesławca jak i inne dzieła pokazują moją skuteczność w działaniu w różnych warunkach i pomimo częstych przeszkód.

Festiwal Blues nad Bobrem w Bolesławcu (2009) to także mój ostatni rok działania przy bluesie – byłem szefem organizacyjnym. Jestem pomysłodawcą Bolesławieckiego Stowarzyszenia „Aktywni”, którego celem jest realizacja wielu pożytecznych przedsięwzięć.

Współtworzyłem powstanie portalu wboleslawcu.pl.

Razem z Maciejem Małkowskim w 2017 roku powołaliśmy do życia obywatelską inicjatywę Impuls Miasta, która od maja 2023, rozszerzyła swój obszar działania przyjmując nazwę Impuls Lokalny.

Praca radnego to kolejny krok w rozwoju zarówno zawodowym, jak i osobistym. Daje mi możliwość bezpośredniego wpływu na to, jak wygląda i funkcjonuje moja najbliższa okolica, moje miasto.

Motto życiowe:

Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali. (Jan Paweł II)